Сертификат соответствия КСЗИ
Мобильное приложение Doctor Booster является одним из продуктов группы компаний IT4Medicine. Защита информации этой системы подтверждено сертификатом КСЗИ.
Doctor Booster

Віолетта Лійка: Потрібно розуміти, що лікар-ФОП - це бізнес і це інвестиції

Сімейний лікар Віолетта Лійка - дуже відома в лікарських колах. Саме ця дівчина зовсім недавно заявила про своє бажання працювати як лікар-ФОП і висвітлювала в соцмережах кожен крок, який наближав її до цієї мети. І ось, в кінці жовтня Віолетта відкрила власну Медичну студію Dr.Liyka в місті Буча та почала обслуговувати перших пацієнтів. У скільки їй це обійшлося, з якими труднощами довелося зіткнутися, і як саме лікар планує працювати далі вона розповіла в ексклюзивному інтерв'ю Doctor Booster.
Сімейний лікар Віолетта Лійка - дуже відома в лікарських колах. Саме ця дівчина зовсім недавно заявила про своє бажання працювати як лікар-ФОП і висвітлювала в соцмережах кожен крок, який наближав її до цієї мети. І ось, в кінці жовтня Віолетта відкрила власну Медичну студію Dr.Liyka в місті Буча та почала обслуговувати перших пацієнтів. У скільки їй це обійшлося, з якими труднощами довелося зіткнутися, і як саме лікар планує працювати далі вона розповіла в ексклюзивному інтерв'ю Doctor Booster.

- Віолетта, як до вас прийшла ідея відкрити приватну практику?
- Десь у червні цього року я потрапила на тренінг «Підтримка лікарів первинної ланки», організатором якого виступила Громадська організація «Платформа здоров'я». Саме на цьому заході я вперше почула про медичну реформу в достовірному і зрозумілому для себе ключі. Зрозуміла, що це, як вона буде працювати і які можливості і ризики приховує.

Навчання тривало три дні. Відповідно, я, як людина, у якої вже є досвід в бізнесі, арифметично прорахувала якісь речі і прийняла рішення рухатися в напрямку приватної практики. Я почала цікавитися, як саме її відкрити, шукала пропозиції по оренді приміщення і т. д.

- Ви відкривали ФОП?
- ФОП у мене вже був. Але, насправді, відкрити його в Україні зараз дуже просто. Це займає всього три дні.

- Отримати ліцензію на ведення медичної практики також нескладно?
- Оформлення ліцензії для лікарів первинної ланки, а це сімейний лікар, терапевт та педіатр, зараз спрощено і є не таким складним, як для багатопрофільної клініки. Нам спростили перевірку СЕС, пожежних та інших структур. Тобто, зробили все для того, щоб лікар первинної ланки мав якісь пріоритети і міг відкрити свою практику якомога швидше.

- А скільки часу зайняло відкриття вашої медичної студії в цілому?
- З моменту виникнення ідеї і до відкриття бізнесу пройшло чотири місяці.

- Існують якісь спеціальні вимоги до приміщення, в якому може працювати лікар-ФОП?
- Знову-таки, для лікаря первинної ланки вони не дуже складні. Головне, щоб це було нежитлове приміщення, не підвальне. Щоб це був перший або будь-який інший поверх, якщо там є можливість доїзду для людей з інвалідністю.

- У скільки вам обійшлося відкриття приватної практики?
- Близько $10 тис.

- Як ви збираєтеся окупити інвестиції? Ви уклали договір з НСЗУ?
- Я планую це зробити. Нагадаю, що спочатку НСЗУ заявляла, що ФОП зможуть укладати з нею договори у міру готовності їх до роботи. Але зараз це можна зробити тільки в так звані «хвилі». Наступна така хвиля укладення договорів з НСЗУ буде в кінці грудня цього року.

- Вам складно поєднувати лікарську практику і адміністративні функції?
- Так, тому я і наймаю собі медсестру. Згідно ліцензійних умов, планується, що медсестра буде виконувати як адміністративні функції, так і здійснювати медичні маніпуляції. Я не буду набирати на кожну маніпуляцію окремого співробітника, тому що це не ефективне використання коштів.

- Ви використовуєте в своїй роботі IT-рішення?
- Так, в кінці жовтня я почала використовувати одну з медичних інформаційних систем. Вона дозволяє вести електронні карти пацієнтів, а їм записуватися на прийом онлайн, через сайт моєї медичної студії.

- А які недоліки медичних інформаційних систем ви можете назвати? Адже, перед тим, як зробити свій вибір, ви, очевидно, вивчали ринок?
- Поки більшість МІС дуже негнучкі до лікарів-ФОП. У них, наприклад, немає можливості встановити систему на MacBook, потрібно встановлювати відразу кілька точок доступу та ін. Для сімейних лікарів, які рахують кожну копійку, встановити такі медичні інформаційні системи досить накладно.

- Які поради ви можете дати майбутнім приватним лікарям?
- Перше, що потрібно розуміти, що лікар-ФОП - це бізнес і це інвестиції. І залучати їх можна будь-якими способами.

Також потрібно чітко розуміти, чи готовий лікар до такої фінансової відповідальності.

Я, наприклад, веду блог у Facebook. Так ось, там є люди, які запитують: «А як відкрити приватну практику, якщо у мене зарплата 7 тис. грн». Я їм кажу: «Ніяк. Ви до цього не готові ». І вони ображаються.

Майбутнім лікарям-ФОП потрібно зрозуміти для себе, чи є у них ця амбіція - створити власну клініку? Якщо немає, то краще працювати за наймом. Це теж нормально, головне - знайти для себе прийнятні умови праці.

Ще одна важлива порада, яку я хочу дати, - це нетворкінг, комунікації. Я дуже раджу майбутнім приватним лікарям знайомитися з різними людьми, на конференціях, в Facebook. Зараз такі часи, що ви можете написати міністру або зам міністра в Facebook, і він вам відповість. Потрібно вміти просити поради, просити про допомогу.

Також лікарі не повинні забувати, що в приватному бізнесі не завжди все буває гладко. Наприклад, коли я зрозуміла, що не можу укласти договір з НСЗУ, це стало для мене ударом. Адже це був для мене основний план, за яким я збиралася вибудовувати бізнес. При цьому плану «В» у мене не було. Але я посумувала кілька днів і почала працювати далі, надаючи, поки що, платні послуги.

Не слід також забувати про маркетинг. Якщо лікар не може дозволити собі великих інвестицій у бізнес, то єдиний вихід - це побудувати власний бренд і використовувати інтуїтивний маркетинг. Як показує практика, це дуже ефективно.
Попробовать бесплатно
Close
Поддержка приложения Doctor Booster
Ваш E-mail
Ваш вопрос